Меню
Газ для дому Онлайн
Простий додаток для контролю постачання газу для вашої оселі
Повернутись до всіх статей

Як змінити постачальника і не втратити субсидію на газ у 2021 році

30.06.2021

Перед початком опалювального сезону порядок нарахування субсидій для українців традиційно змінюється. 2020 рік не став винятком. З 1 жовтня набув чинності проєкт урядової постанови від Мінсоцполітики, яким були встановлені нові правила.

Новий проєкт постанови в основному торкнувся невеликих технічних коригувань. Так, наприклад, термін «опалювальна площа» замінили на «загальна площа». Однак у документі також є один важливий пункт, який кардинально впливає на те, як розраховується субсидія на газ.

Тепер соцслужби рахуватимуть блакитне паливо не за реальними тарифами, а за розцінками «постачальника останньої надії» (ПОН), який на даний момент бере 4,12 грн за кубометр. Для порівняння, абоненти «Нафтогазу» платять за ресурс 4,7 грн. Різницю українці будуть змушені сплачувати із власної кишені.

Стати абонентом того самого «постачальника останньої надії» майже неможливо. Це своєрідний тимчасовий притулок для газових боржників, для яких була реструктурована заборгованість. Тільки в такому випадку абонента переводять на обслуговування в ПОН i лише тимчасово — всього на 60 днів, щоб він міг розрахуватися з поточними боргами і вибрати нового провайдера.

Є й зворотна сторона медалі. Комунальні боржники автоматично позбавляються субсидії на газ для населення. Тому перехід на обслуговування до постачальника останньої надії — це однозначно не вихід із ситуації. Отже, виходить замкнене коло.

Однак рішення все-таки є — це перехід на обслуговування до приватних постачальників, які з'явилися на ринку після його лібералізації. Як правило, такі рітейлери здатні запропонувати більш вигідні тарифи в порівнянні з тим же «Нафтогазом» за рахунок автоматизації процесів. Тобто більшу частину роботи у них виконує програмне забезпечення, скорочуючи у такий спосіб витрати на виплату зарплат співробітникам, що зі свого боку дає можливість зменшити вартість самого ресурсу.

Найгостріше процес зміни постачальника встав у людей, які проживають у приватних будинках, тому що вони витрачають газ не тільки на приготування їжі, а й на опалення. Тому, якщо вони нічого не робитимуть зараз, то в опалювальний сезон їхні переплати можуть виявитися занадто великими — до 1500 грн.

Після відкриття газового ринку в Україні запрацювала спрощена схема переходу на нового постачальника. Зараз це виключно бюрократичний процес, який не вимагає заміни труб та іншого устаткування. Споживачам потрібно тільки подати заявку на підключення до нового ритейлера, причому в більшості випадків це можна зробити онлайн, навіть не виходячи з дому. Всю іншу роботу виконують самі газовики, які зацікавлені в залученні нових клієнтів.

Для тих, хто не отримує від держави допомогу, процедура заміни постачальника на цьому і закінчується. Після подачі заявки їм залишається просто дочекатися повідомлення про перехід на обслуговування в нову компанію.

Тим же, хто отримує субсидію, потрібно виконати ще один крок — повідомити соціальні служби про зміну провайдера. Це необхідно для того, щоб вони могли коректно розрахувати суму держдопомоги.

Зробити це по телефону або через інтернет неможливо. Доведеться йти до соцслужби, щоб написати відповідну заяву, та віднести довідку про зміну провайдера, яку видає новий постачальник. Однак є і позитивний момент — робити це потрібно всього один раз.

ОТРИМАТИ ГАЗ ДЕШЕВШЕ

Перейти на обслуговування до нового постачальника можна в будь-який момент. Однак, щоб отримати максимум вигоди, бажано встигнути до початку опалювального сезону. Водночас варто розуміти, що зміна ритейлера не відбувається в один момент. Як показує практика, ця процедура розтягується на період від 4 до 21 дня. Тому краще не зволікати до останнього дня.


Підпишіться на новини від MEGAWATT

та отримуйте найсвіжіші новини першими

Більше новин
Created by OwlWeb Team & BookKeeper SaaS LLC