Меню
Газ для дому Онлайн
Простий додаток для контролю постачання газу для вашої оселі
Повернутись до всіх статей

Що робити якщо облгаз передав постачальнику неправильні показання лічильника

08.09.2021

Останнім часом почастішали випадки, коли абонентам приватних постачальників приходять платіжки з завищеними сумами. Це відбувається тому, що облгаз, як компанія-транспортувальник, передає продавцям блакитного палива некоректні дані про обсяги споживання ресурсу.

У цій статті ми розповімо, чому це відбувається, та що робити, щоб не переплачувати, якщо ви зіткнулися з аналогічною ситуацією.


Згідно із законом України, приватні компанії-постачальники мають право виставляти абонентам рахунки на оплату газу тільки на підставі даних, наданих облгазами, а ті, в свою чергу, отримують показання лічильників від самих споживачів.

Відповідно, якщо споживач надає свідчення несвоєчасно, облгаз може передати в MEGAWATT дані з розрахунку:


З високою ймовірністю обсяг споживання, розрахований облгазом самостійно, буде значно вищим за реальні показники абонента.

В такому випадку MEGAWATT, або інша компанія-продавець блакитного палива не може самостійно зменшити платіж для абонента, і виявляється заручником ситуації.


Абонентам, які зіткнулися з аналогічною ситуацією, не потрібно переплачувати. Щоб виправити показання, відправлені облгазом, потрібно виконати дії, описані в цій інструкції:

 1. У письмовій формі складіть звернення в облгаз або міськгаз, в якому буде детально описана його суть.

 2. По можливості прикріпіть до звернення квитанції, скріншоти, документи з облгазами, рахунки від постачальника газу, тощо.

 3. Щоб прискорити обробку звернення, надішліть його у двох примірниках:

  • перший — в електронному вигляді на електронну адресу облгазу/міськгазу;

  • другий — в паперовому вигляді, на фізичну адресу облгазу/міськгазу.

 4. Відправляти звернення потрібно на Центральний апарат, але копію можна надіслати до Територіального органу, присутнього у кожній області.

Корисні посилання:

 1. Шаблон Звернення.

 2. Контакти НКРЕКП.

 3. Перелік територіальних секторів НКРЕКП.

 4. Електронна пошта для звернень: pr@nerc.gov.ua

Щоб позбутися від негативних наслідків, достатньо своєчасно передавати в облгаз актуальні показники лічильників. Нагадаємо, це потрібно робити з 1 по 5 числа кожного місяця.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО MEGAWATT

Підпишіться на новини від MEGAWATT

та отримуйте найсвіжіші новини першими

Більше новин
Created by OwlWeb Team & BookKeeper SaaS LLC