Меню
Газ для дому Онлайн
Простий додаток для контролю постачання газу для вашої оселі
Повернутись до всіх статей

Великий гайд про Річний тариф на газ: що це таке, які переваги та як уникнути проблем

28.05.2021

З 1 травня газопостачальні компанії почали обслуговувати населення за річними тарифами замість звичних щомісячних. Таке нововведення запровадила НКРЕКП постановою від 7 квітня 2021 року.

Українці були переведені на нові контракти автоматично, але наразі мало хто розуміє, як реагувати на такі зміни. У цій статті ми розглянемо, що фактично зміниться для населення і які вигоди з цього отримають абоненти.

Що таке річний тариф і навіщо він потрібен?

За визначенням, річний тариф на газ — це тариф, в якому ціна блакитного палива зафіксована на 12 місяців вперед.

Починаючи з 1 травня річний тариф вважається базовим. Щоб відмовитися від нього і скористатися іншою пропозицією, споживачу потрібно звернутися до постачальника з відповідною заявою.

Зміни до Типового договору зі споживачем вже були внесені. Тепер у першому рядку пропозицій постачальника завжди вказується базовий річний тариф, а далі за ним — всі інші:

Впроваджуючи річний тариф на газ, регулятор переслідував одразу дві мети:

  1. Захистити українців від «турбулентності» цін протягом року.

  2. Допомогти постачальникам планувати свою діяльність і замовляти достатній обсяг газу для забезпечення своїх абонентів.

Коливання цін на газ в Україні можна чітко відстежити на прикладі 2020 року. У січні минулого року блакитне паливо можна було придбати за 5,86 грн за кубометр, до червня ціна опустилася до позначки 2,78 грн/м3, а в грудні знову піднялася — до 8,82 грн/м3.

Останньою постановою регулятор заборонив постачальникам змінити ціну в більший бік протягом дії контракту. Тобто з 1 травня 2021-го по 30 квітня 2022 року людина зможе купувати блакитне паливо за фіксованою вартістю. Після цього тариф буде переглянутий, а ціни знов будуть зафіксовані на наступний рік.

Такі нововведення можна однозначно записати в плюси для споживачів.

Що робити, якщо постачальник спеціально завищить ціну на початку року?

Регулятор ніяк не обмежує постачальників щодо ціноутворення, тому вони можуть встановлювати будь-який тариф на свій розсуд. Це залишає ймовірність, що деякі оператори почнуть навмисне завищувати ціни на початку періоду, щоб застрахувати себе від ризиків, пов'язаних із коливанням курсу національної валюти, вартістю закупівлі тощо.

Щоб не переплачувати, споживач може порівняти тариф свого постачальника з іншими пропозиціями на ринку. Якщо він знайде вигідніші для себе умови, то зможе перейти на обслуговування до іншого оператора на власний розсуд. Для прикладу: вартість газу в річному тарифі компанії MEGAWATT становить 8,09 грн/м³. Наші актуальні ціни ви завжди можете подивитися тут.

За бажанням споживач може відмовитися від річного тарифу і скористатися іншими пропозиціями постачальника. Але в такому разі деякі ритейлери не дозволяють повертатися на базовий тариф протягом поточного періоду, щоб люди не «стрибали» між пропозиціями. Клієнти MEGAWATT мають таку можливість і можуть вільно змінювати тариф, коли вважають це необхідним.

Якщо абонент зіткнувся з такою ситуацією і хоче повернутися на річне обслуговування, але постачальник не дає такої можливості, він може укласти річний контракт з новим постачальником. Щоправда, термін дії такого договору буде не 12 місяців, а час, що залишився до кінця поточного періоду.

Примітка: якщо споживач захоче знов повернутися на обслуговування до попереднього постачальника, від річної пропозиції якого він раніше відмовився, він однаково не зможе скористатися його базовим тарифом. Сервіс MEGAWATT дозволяє усім абонентам вільно «подорожувати» між тарифами.

Згідно з постановою НКРЕКП, умови оплати для абонентів залишаються незмінними. Тобто ви продовжуєте сплачувати рахунки за газ щомісячно, виходячи з фактичних показань лічильника. Платити наперед не потрібно.

Нагадаємо, що сплачувати за використання блакитного палива потрібно до 25 числа місяця, наступного за розрахунковим. Якщо абонент не платить за спожиті ресурси, оператор отримує підставу для припинення поставок.

Впровадження в Україні річного тарифу спричинило ряд позитивних змін для абонентів. Розглянемо основні з них:

     1. Раніше газ коштував дорого взимку, а влітку — фактично вдвічі дешевше, що створювало серйозне навантаження на гаманець споживачів в опалювальний сезон. Тепер у абонентів з'явилася можливість зафіксувати    ціну на весь рік і гарантовано не платити дорожче, ніж було вказано спочатку.

    2. Перехід на річний тариф відбувається автоматично. Для цього не потрібно подавати заяву, простоювати в чергах і витрачати час.

    3. Споживач сам вирішує, на якому тарифі йому вигідно обслуговуватися. Якщо його не влаштовує річний, він може з легкістю та без наслідків перевестися на стандартну місячну або сезонну пропозицію.

    4. Річний контракт поширюється на всіх, у тому числі й на абонентів-субсидіантів. Тому споживачі автоматично продовжують отримувати допомогу від держави при переході.

    5. Споживачі зберігають можливість змінювати постачальника, тому можуть обирати найвигідніші для себе умови на ринку.

    6. Оплачувати газ, як і раніше, потрібно до 25 числа кожного місяця. Платити одним платежем за цілий рік не потрібно.

Компанія MEGAWATT автоматизувала більшість своїх процесів, тому може запропонувати одну з кращих цін на ринку. Розраховуючи річний тариф, ми врахували безліч факторів, зокрема сезонне зниження вартості блакитного палива на 20%. Це допомогло нам створити чесну і прозору пропозицію для побутових споживачів.

MEGAWATT цінує своїх клієнтів і піклується про те, щоб задовольнити всі їхні потреби. Тому прямо зараз ми займаємося розробкою нових тарифних планів, які будуть цікаві різним категоріям абонентів. Слідкуйте за оновленнями в розділі «Тарифи».


Підпишіться на новини від MEGAWATT

та отримуйте найсвіжіші новини першими

Більше новин
Created by OwlWeb Team & BookKeeper SaaS LLC