Меню
Газ для дому Онлайн
Простий додаток для контролю постачання газу для вашої оселі
Повернутись до всіх статей

«Нічний тариф» на електроенергію. Як перестати переплачувати за світло?

30.06.2021

Вартість 1 кВт електроенергії в Україні стабільно зростає, а платіжки поступово перетворюються в непідйомний тягар. Однак, існують способи заощадити. Але не кількість споживаних кіловат, а суму грошей, яку доведеться за них платити. Про те, як це зробити, поговоримо в цій статті.

Один з головних способів не переплачувати — скористатися «нічним тарифом» на світло. Він почав діяти в Україні з лютого 2015 року. Згідно з його нормами, споживання електроенергії ділиться на дві тимчасові зони:

При цьому, вартість електрики спожитої в нічний час рахується з коефіцієнтом 0,5. Тобто, вона коштує в два рази дешевше.

Щоб скористатися благами тарифу, досить купити двозонний лічильник і написати заяву на адресу обленерго. Далі ми розглянемо цей процесс більш детально.

Вартість такого лічильника варіюється в межах 1200 грн. Однак, така інвестиція досить швидко окупиться, особливо якщо врахувати використання кондиціонерів влітку і електрообігрівачів взимку.

Зверніть увагу, що за станом на 2020 рік, перейти на «нічний тариф» може тільки населення. З 2018 року, він не поширюється на промислові підприємства.

Багатозонні коефіцієнти пропорційно розподіляються за обсягом споживання.

Наприклад, у вас встановлений двозонний лічильник і, за підсумками місяця, ви спожили 500 кВт * год електроенергії. З них 320 (64%) - днем, і 180 (36%) - вночі.

Споживання за нічним тарифом для населення з коефіцієнтом 0,5 рахуватиметься для 180 кВт * год.

Решта кіловат будуть рахуватися за стандартним тарифом, тобто з коефіцієнтом 1.

36% від 100 кВт * год = 36 кВт * год. Відповідно 36 * 0,45 = 16,20 грн

Плата за стандартним тарифом за перші 100 кВт * год рахується так:

64% від 100 кВт * год = 64 кВт * год. Відповідно 64 * 0,9 = 57,6 грн.

Плата за наступні кіловати за нічним тарифом дорівнює:

180 - 36 кВт * год = 144 кВт * год. Значить 144 кВт * год за тарифом 0,84 грн = 120,96 грн.

Плата за наступні кіловати за денним тарифом дорівнює:

320 - 64 кВт * год = 256 кВт * год. Отже 256 кВт * год за тарифом 1,68 = 430,08 грн.

Плата за наступні кіловати за денним тарифом дорівнює:

320 - 64 кВт * год = 256 кВт * год. Отже 256 кВт * год за тарифом 1,68 = 430,08 грн.

Загальна сума, яку ви заплатите за 500 кВт * год складе:

Навіщо ввели «нічний тариф», і чи є ризики?

Насправді, цей тариф ввели скоріше не для населення, а для стабілізації української енергосистеми, і захисту її від різких «провалів».

Справа в тому, що протягом доби навантаження на енергосистему країни є нерівномірним. Пік споживання електрики приходиться на ранок, коли запускаються підприємства, і на вечір — коли люди повертаються додому. А після 23:00 навпаки, — спостерігається різкий спад.

В той же час, атомні енергоблоки нинішніх АЕС, які були побудовані ще в Радянському Союзі, не можуть миттєво реагувати на ці зміни та сповільнювати свою роботу. Це призводить до того, що вночі електроенергію просто нікуди дівати. Частково цей ресурс забирає «Укргідроенерго», для того, щоб закачати воду у верхні водосховища. Але, це лише «крапля в морі».

Тому, використовуючи електроенергію вночі, ви допомагаєте збалансувати енергосистему країни, а держава, за допомогою «нічного тарифу», вас до цього заохочує. Це означає, що користуватися ним не лише можна, а й ПОТРІБНО.

Всупереч чуткам про скасування «нічного тарифу», він продовжить діяти. Принаймні, про це офіційно заявили в НКРЕКП. Тому немає сенсу відкладати його підключення, адже в цей час ви продовжуєте переплачувати.

Отже, покрокова інструкція підключення:


Більшість сучасних електроприладів мають функцію відкладеного запуску. Після переходу на «нічний тариф», ви зможете нею скористатися з найбільшою вигодою.

Наприклад, пральна машина може прати без вашої участі. Вам залишиться тільки розвісити білизну вранці. Мультиварка може вночі приготувати ароматний сніданок, а бойлер — нагріти воду для душу. А найголовніше, що все це — за половину вартості.

Також двухтарифні лічильник виправдає себе в будинках, зі встановленою системою «тепла підлога» і нічним поливом прилеглих територій.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО MEGAWATT

Підпишіться на новини від MEGAWATT

та отримуйте найсвіжіші новини першими

Більше новин
Created by OwlWeb Team & BookKeeper SaaS LLC