Меню
Газ для дому Онлайн
Простий додаток для контролю постачання газу для вашої оселі
Повернутись до всіх статей

Хто повинен встановлювати газові лічильники і за чий рахунок

30.06.2021

На початку 2019 року українці, у яких не встановлений газовий лічильник, змушені платити не за 3, а майже за 10 кубометрів газу на місяць. Це пов'язано з тим, що облгазам все-таки вдалося через суд скасувати урядову норму від 2016 року, якою встановлювалося менше значення.

Тому, зараз установка приладу просто необхідна. У цій статті ми розберемо, наскільки сильно це вдарить по кишені українців, і чи потрібно платити за газовий лічильник взагалі.

Доречі, після трансформації енергоринку України, корпоративні клієнти отримали можливість працювати не тільки з облгазами, але також з офіційними приватними постачальниками, такими як MEGAWATT. Це дає можливість не тільки заощадити до 15% витрат, але й значно полегшує документообіг компанії, завдяки автоматизації всіх процесів.

Фізичні особи поки що не можуть підключатися до приватних енергопостачальників. Але це тимчасово. Щоб не упустити таку можливість, стежте за актуальною інформацією на нашому сайті.

ПЕРЕЙТИ НА САЙТ

Згідно з вимогами українського законодавства, до 1 січня 2021 року облгази повинні забезпечити установку індивідуальних лічильників газового обліку в усіх квартирах і приватних будинках. При цьому, бюджет на дану процедуру закладений в тарифах на розподіл. Тобто, фактично, українці вже заплатили за нові лічильники.

Графік установки формується облагазми на власний розсуд. Щоб дізнатися дату проведення робіт за своєю адресою, ви можете звернутися в розподільну компанію з відповідною заявою.

Якщо ви хочете почати економити вже зараз, і не згодні чекати своєї черги — вихід є. Ви можете встановити лічильник за власний рахунок, і потім вимагати компенсацію коштів в облгазі. Щоправда, механізм повернення коштів в таких випадках до цих пір не затверджений урядом.

Встановленням лічильників газового обліку мають право займатися безпосередньо облгази, а також компанії, що володіють спеціальним дозволом Держгірпромнагляду України. Повний список ліцензіатів можна подивитися на сайті відомства.

САЙТ ВІДОМСТВ

Звертаємо увагу, що самостійна установка приладів газового обліку категорично заборонена. З метою безпеки, цим повинні займатися тільки профільні фахівці.

Лічильники, які встановлюють в домогосподарствах, повинні відповідати вимогам техрегламенту. Зокрема, їх конструкція повинна забезпечувати захист від механічних, магнітних і будь-яких інших видів стороннього втручання.

Найчастіше, для побутових цілей в будинках українців встановлюють роторні і мембранні прилади обліку.

Роторні

Мають невеликий розмір і гармонічно вписуються в інтер’єр будинку. Однак, їх ступінь захисту і надійність — вкрай низькі. За статистикою, найчастіше виходять з ладу саме такі прилади.

Справа в тому, що в них встановлений шарнір, який з часом забивається частинками газу. Це призводить до того, що з часом лічильники починають неправильно вести підрахунок і, як наслідок, відбраковуються при першій же повірці.

Мембранні

Ці лічильники вважаються найбільш надійними. Вони мають більший розмір, однак, разом з тим, піддаються ремонту. Установка такого приладу допоможе заощадити кошти на обслуговування в подальшому.

Крім типу пристрою, існують інші важливі критерії, які допоможуть вибрати оптимальний лічильник для конкретного домогосподарства:

  1. Пропускна здатність. Це обсяг газу, який апарат здатний коректно виміряти за 1 годину. Найчастіше, цей показник вказується на корпусі лічильника у вигляді спеціального маркування:

  2. Конструктивні особливості.. Залежно від напрямку руху газу в будинку, може знадобитися ліво- чи правобічний прилад обліку. Зверніть увагу, що лічильник, який не відповідає цьому параметру, буде неможливо змонтувати.

  3. Діаметр різьблення. .З'єднувальний патрубок приладу повинен бути такого ж діаметру, як і газова труба. Для багатоквартирних будинків це значення стандартне - ½ дюйма.

  4. Наявність термокомпресору.. Вважається, що стандартний газовий лічильник може коректно вести облік кубометрів при температурі від -40 до +40 градусів за Цельсієм.

Існують конкретні норми установки газового лічильника, які регламентують розташування приладу в домогосподарстві:

Дотримання цих правил допоможе захистити прилад від передчасного виходу з ладу і позитивно вплине на рівень безпеки в приміщенні.

Підпишіться на новини від MEGAWATT

та отримуйте найсвіжіші новини першими

Більше новин
Created by OwlWeb Team & BookKeeper SaaS LLC